Restaurace U Zlatého lva

Ovocný trh 568/17, Praha - Staré Město

O nás

Restaurace ,,U Zlatého lva“ se nachází ve staroměstském měšťanském domě který je součástí Královské cesty a jeho historie sahá až do roku L.P. 1408 kdy zde Šimon založil středověký pivovar a hostinec.

Mimo zimní měsíce je možné využít i naší venkovní zahrádky před restaurací, která svým umístněním na Ovocném trhu umožní klidné posezení a to přitom jen pár kroků od Celetné ulice a Staroměstského náměstí. Vchod je situován z Ovocného trhu 17 jímž vejdete do původních gotických sklepení restaurace, kde nabízíme podle našich receptur domácí českou a mezinárodní kuchyni.              

interier-design1.jpg

interier-design2.jpg

Kapacita restaurace

  • Kapacita restaurace je 100 míst.
  • Venkovní zahrádka poskytuje míst 30.  
  • K dispozici je rovněž oddělený salonek
    (s max. kapacitou do 25 osob)
  • Možnost skupinových menu.    

Doporučené speciality

Z předkrmů vřele doporučujeme naši vyhlášenou specialitu ŠNEKY PO STAROMĚSTSKU (gratinované s česnekovým máslem se směsí bylin podávané s pečeným toustovým chlebem). 

Mezi hlavní oblíbená jídla, které jsou pravidelně obměňována dle sezónní nabídky jistě patří naše HOVĚZÍ SVÍČKOVÁ NA SMETANĚ (s pravou svíčkovou omáčkou z čerstvé kořenové zeleniny a houskovými knedlíky), nebo MLADÁ KACHŇIČKA NA JABLKÁCH (pomalu pečená ve vlastním sádle s jablky, variace domácích bramborových a houskových knedlíků, červené a bílé zelíčko). Velmi oblíbené jsou i VELKÉ SALÁTOVÉ TALÍŘE.

Z dezertů můžeme doporučit Jablečný závin s vanilkovou zmrzlinou a se šlehačkou, nebo Horké višně s vanilkovou zmrzlinou a vaječným koňakem...

interier-design3.jpg

Přejeme dobrou chuť

Těšíme se na Vaši návštěvu!